Історія Іванківської школи

У 1861 році на громадському сході козаків і казенних селян в с. Іванків було ухвалено відкрити церковно-приходську школу, яку вони зобов'язалися утримувати своїм коштом щорічно. З кожного господаря 20 копійок сріблом. У кінці XIX на початку XX століття село Іванків було волосним: жителів 3457, дві церкви – приходу козачого Преображенська і казенного Онуфріївська, школа, 48 промислових підприємств, 8 торгових. До нього належали населені пункти Кучаків, Лебедин, Сеньківка. Населення волості становило 7296 чоловік. За часів радянської влади в селі школа розміщувалась у чотирьох будівлях. Це були хати розкуркулених селян Божкова та Турова, Спаська школа і кам'яна школа, У 30-40 роках Іванківська школа називалась неповною середньою школою. Директором був учитель ботаніки Ющенко Самійло Петрович. Старожили згадують його як доброго вчителя і мужню людину. Коли почалася війна, пішов у партизани. Фашисти стратили його на території у Баришівки.

У Рогозівськїй, Старинській і в Бориспільській школах наші учні здобували повну середню освіту (8-10 кл.) до початку Великої Вітчизняної війни. Під час німецької окупації навчання в школі продовжувалось. Німецька мова була обов'язковою і вивчалась посилено, щодня по 2 уроки. За свідченнями старожилів села, що до кінця війни​​​​німецьку знали краще, ніж українську. У 1943 році під час наступу радянських військ німці, втікаючи, спалили кам'яну школу і Спаську школу. Залишилась школа Божкова і Турова. У цих приміщеннях діти навчалися після війни аж до будівництва нової школи.

У 40-50-х роках учнів у школі було багато, по три класи («А», «Б» і «В»). У 1952 році було більше 100 першокласників. У 1956 році на честь 300-річчя воз'єднання України з Росією було відкрито нову Іванківську середню школу. Директор школи Петро Якимович Варивода урочисто перерізав стрічку. Вчитель історії, надзвичайно інтелектуальна, добра людина. Карло Валер'янович Петровський був завучем школи. Петровський К.В. перебував і на посаді директора школи у 50-х роках.

Іванківська школа, 1956

З 1957 по 1980 рік директором Іванківської середньої школи працював Петрусь Федір Михайлович.

Петрусь Федір Михайлович

Його пам'ятають у селі як людину, віддану учительській справі та дітям. Федір Михайлович зробив нашу школу такою, якою вона є зараз. За видатні заслуги у вихованні підростаючого покоління Петруся Ф.М., першого в Київській області, нагороджено медаллю А.С. Макаренка, у 1966 році нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора. А з 1986 року в Бориспільському районі кращі класні керівники нагороджуються премією ім. Петруся Ф.М.

У цей час у школі працював прекрасний колектив педагогів: вчитель історії Петровський К.В., вчитель німецької мови Петрусь О.Ф., вчитель української мови та літератури Галаган К.С., вчитель російської мови та літератури Давиденко О.Т., вчитель географії Брідненко Л.А., вчитель хімії Цехмейструк В.А., вчителі початкових класів Атаманова Є.Ю., Кудря Г.П., Савченко Н.Т., вчитель фізики Свідан І.Т. та інші.

Педагогічний колектив 1960-1970 рр.

Свідан І.Т. – прекрасний педагог, фахівець своєї справи. Він навчав дітей фізики. Його учні постійні учасники районних олімпіад з фізики та математики. Іван Трохимович мав старшого сина Володимира, який був неодноразовим переможцем олімпіад з фізики, як районних, так і обласних. А в 1972 році, будучи десятикласником, брав участь у республіканській олімпіаді з фізики.

Свідан Іван Трохимович

З 1980 по 1986 рік директором нашої школи був Сайко Віктор Григорович. За часи його керівництва школа славилась досягненнями у художній самодіяльності. Вчитель музики Сокур С.М. зробив вклад у розвиток музичної культури нашої школи, села і району.

Сайко Віктор Григорович

Шкільний духовий оркестр, музичний керівник Сокур С.М.

У 90-х роках директором школи був Пархоменко Іван Оксентійович. У 1994 році наша учениця Волошин Олена як переможниця районного конкурсу вокалістів була делегована для участі в обласному конкурсі. Олена співала на столичній сцені колишнього Палацу піонерів і стала лауреатом конкурсу. З 1991 року в школі працює драматичний колектив. Керівник – Гаряча С.І., неодноразовий призер районних оглядів шкільних театрів. У 1995 році на малій сцені Київського театру юного глядача відбулася постановка спектаклю «Бояриня» учнями нашої школи. Учасники колективу брали участь у обласному конкурсі дитячих драматичних колективів, де вибороли І місце. Нагороджені призом «Кришталевий каштан», медалями і цінними подарунками.

Пархоменко Іван Оксентійович

Колектив Іванківської школи, 1995

З 1999 по 2007 роки директором школи працювала Оберемок Раїса Володимирівна.

Оберемок Раїса Володимирівна

У 2000 році школу і дитячий садок, роботу якого на той час відновлено, було об’єднано в Іванківське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»​​​​​.

Будівля Іванківської школи, 2001

Раїса Володимирівна доклала великих зусиль, щоб у 2006 році приміщення школи було капітально відремонтовано і набуло європейського вигляду. У 2007 році Оберемок Р.В. стала першим у районі лауреатом премії імені Надії Суровцевої. Поряд з директором в колективі Іванківського НВО працюють вчителі Волошина Г.П., Огняник Г.І., Пісоцька Н.М., Літошко О.В., Злочевська В.М., Дунаєва В.О., Чубатюк Т.М., Бабенко С.М. Коломієць Л.М., Угро В.М., Єрмакова Н.В. Гаряча С.І. В педагогічний колектив школи повернулися випускники, які стали педагогами Войтенко Л.І., Угро Л.М., Угро С.М., Дзюба М.В., Пісоцька Я.О., Король Л.В., Журавель В.І., Феніна А.В., Гапоненко Л.В..

З 2007 по 2013 рік колектив Іванківського НВО очолила Чорноус Оксана Василівна.

Чорноус Оксана Василівна 

За два роки при безпосередній фінансовій підтримці сільської ради у школі капітально відремонтовано і запущено в експлуатацію їдальню, закінчено добудову спортивного залу, де проходять уроки фізкультури, заняття гуртків і спортивні змагання, замінено огорожу, проводиться благоустрій території школи. Для 110 вихованців дитячого садочка проведено капітальний ремонт приміщення дитячого садка, майже повністю замінено меблі та обладнання, встановлено нові ігрові майданчики, колектив садка збільшився на дві дитсадкові групи.

Будівля Іванківської школи, 2013

У серпні 2013 року відбулася ліквідація Іванківського НВО. 2 вересня 2013 року створені два нові заклади: Іванківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Бориспільської районної ради Київської області, директором якого призначено Король Людмилу Василівну, та дошкільний навчальний заклад «Веселка», завідуюча Угро Валентина Миколаївна.

Король Людмила Василівна

Рішенням сесії Бориспільської районної ради від 21 грудня 2018 року №4210-27-VII за результатами конкурсу на вакантну посаду директора Іванківської ЗОШ I-III ступенів призначена Хромченкова Наталія Миколаївна.

Хромченкова Наталія Миколаївна